Miért fontos a weboldalad sebessége?
A weboldalad sebessége nemcsak a felhasználói élményt javítja, hanem közvetlen hatással van az üzleti eredményekre és a Google rangsorolásra is.
Miért fontos a weboldalad sebessége?
Már nagyon szeretnéd látni a képernyőn az infót amire rákerestél, de másodpercek óta csak tölt az oldal. Majd kattintasz még egyet és ugyanez történik. Ha ezek után nem hagyod el azonnal az felületet, akkor te vagy az a végtelenül türelmes látogató, aki nem rontja az adott platform statisztikáit. Ez pedig nagyon ritka. Ráadásul egy weboldal betöltési sebessége nemcsak a felhasználói élményt befolyásolja, hanem közvetlen hatással van az üzleti eredményekre is. A lassú oldalak elriasztják a látogatókat, csökkentik a konverziókat és ronthatják a Google rangsorolást is. Nézzük meg, miért kiemelten fontos a gyors betöltési idő, milyen tényezők befolyásolják, és hogyan gyorsíthatod fel a saját oldaladat!
Lassú oldal = elveszett ügyfelek?
Rövid választ szeretnél? Igen! Tény ugyanis, hogy a látogatók 40%-a elhagyja az oldalt, ha az több mint 3 másodpercig tart a betöltése. Egy egyetlen másodperces késés pedig akár 7%-kal csökkentheti a konverziókat. Ráadásul a Google is előnyben részesíti a gyors weboldalakat a keresési találatok között. De mégis hogy lehet ez? – merül fel a kérdés. A mai felhasználók türelmetlenek – ha egy oldal lassan tölt be, nagy eséllyel azonnal továbbállnak egy gyorsabb alternatívához. Ez azt jelenti, hogy egy rosszul optimalizált weboldal konkrét bevételkiesést okozhat. Egy lassú webshopnál például a vásárlók még a kosárba tett termékek után is meggondolhatják magukat, ha a felület lassan reagál.
Milyen tényezők befolyásolják a betöltési időt?
Számos olyan apróságnak tűnő tényező létezik, amelyek hatással vannak erre. A nagy felbontású képek és nagy méretű videók például növelik az oldal betöltési idejét. Emellett a felesleges vagy nem optimalizált bővítmények is lelassíthatják a felületet, de a lassú vagy túlterhelt szerverek is komolyan hátráltathatják a betöltési sebességet. Nem maradhatnak ki a sorból a a felesleges kódsorok sem. Ezeken felül ha nincs megfelelő gyorsítótárazás és tartalomelosztó hálózat (CDN) beállítva, az oldalad minden egyes látogatónál teljes terheléssel tölt be.
Mégis hogy kerülhetők el az ezekhez hasonló hibák?
Jó tanács például, hogy érdemes képoptimalizáló eszközöket alkalmazni. A képek tömörítése csökkentheti a méretüket, így gyorsabban töltődnek be. A felesleges bővítmények minimalizálása is hasznos, a legszükségesebb plugineket használata segít ugyanis a gyorsaság támogatásában. Szintén alappillér a gyors és megbízható tárhelyszolgáltató is, hiszen a megfelelő szerverkapacitás kulcsfontosságú a gyorsasághoz. Aranyat ér a gyorsítótárazás is, a cache segít a visszatérő látogatóknak gyorsabban elérni az oldalad tartalmát. Ha pedig még a tartalomelosztó hálózatot is beveted, a honlapod sebessége villámgyors lehet. A CDN ugyanis segít az oldal tartalmát a földrajzilag legközelebbi szerverről kiszolgálni, így csökkentve a késleltetést. Végül, de nem utolsósorban, a CSS és JavaScript optimalizálásával is jelentősen csökkentheted a betöltési időt.
Jól jönne a gyors weboldal, de a fentiek totál idegennek tűnnek? Segítünk! Lássuk mi történik, amikor egy ilyen problémával kapcsolatban keresel fel minket! Először is elemzést végzünk a szóban forgó weboldalon és kijavítjuk a lassulást okozó hibákat. A nagy méretű képeket és fájlokat optimalizáljuk a gyorsabb betöltés érdekében. Emellett a megfelelő tárhely kiválasztásában és beállításában is segítünk. Ezt követően folyamatosan figyelemmel kísérjük az oldal teljesítményét és optimalizáljuk azt.
Ne hagyd, hogy a lassú betöltési idő elriassza a potenciális ügyfeleket!
Szoftvereket és weboldalakat fejlesztünk
Innovatív szoftverfejlesztő csapatunk magas minőségű és egyedi szoftver termékeket, üzleti belső rendszereket fejleszt.
Weboldal
Vállalati honlapok, bemutatkozó oldalak, landoló oldalak, sablonok nélkül egyénre szabva
Értékesítési rendszer
Webáruházak, előfizetéses rendszerek, hírlevélküldő rendszerek, rendeléskövető- és feldolgozó szoftverek
Grafikai tervezés
Átfogó design stratégia, arculat- és logó tervezés, nyomdai tervezés, széleskörű digitális megoldások
Üzleti, ügyviteli rendszer
Készlet- és raktárkezelő szoftverek, online nyilvántartások, tanulmányi támogató szoftverek, időpontfoglaló rendszerek
ERP és CRM rendszer
Vállalati- és folyamatirányítási szoftverek, ügyféladatbázisok, tartalomkezelő rendszerek
UX/UI design
Reszponzív, tesztelhető, trendeknek megfelelő interface tervezés, a felhasználói élmény növeléséhez
IoT megoldások
Mikrovezérlők programozása, hálózati integráció offline és felhőalapú rendszerekhez, valamint egyedi kezelőfelületek kivitelezése
Rendszer üzemeltetés
Biztosítjuk rendszereinknek a teljes hardware és szoftver támogatást, amely garantálja az igényeknek megfelelő működést
Régi rendszerek újragondolva
Régi szoftverek, weboldalak teljeskörű újratervezése modern köntösben a legújabb technológiák használatával
Maradjunk kapcsolatban
Van egy jó ötleted? Írj nekünk és mi garantáltan visszahívunk és egyeztetni fogunk veled a találkozóról.
Üzeneted sikeresen elküldésre került!
Munkatársaink hamarosan felveeszik veled a kapcsolatot.